Sedm smrtelných hříchů
Volkstheater Wien (Rakousko)
20.00 / Městské divadlo Brno, ČS
režie: Michael Schottenberg

Sedm smrtelných hříchů

V originále Die Sieben Todsünden 
Režie: Michael Schottenberg

Délka představení: 1h 15 min bez přestávky


Pýcha, lakomství, závist, hněv, smilstvo, obžerství a lenost… sedm smrtelných hříchů v podání Bertolta Brechta s žánrově rozrůzněnými písněmi Kurta Weilla. Balet se zpěvy o tom, jak bychom neměli žít.

Pozvánka k představení: 
Obžerství, Lakomství, Pýcha, Smilstvo, Závist, Lenost a Hněv.

Sedm hříchů, které plodí další hříchy. Seznam zavedený v šestém století papežem Řehořem I. má v kultuře nesčetně vyobrazení.

Jedním z nich je i balet se zpěvem Kurta Weilla s texty známého divadelního režiséra, dramatika a divadelního teoretika Bertolda Brechta. Ten s Weillem spolupracoval například na Žebrácké opeře ze které pochází i známá píseň Meckie Messer.

Balet se zpěvy Sedm smrtelných hříchů vypráví příběh dívky Anny, která se vydává do světa pracovat jako barová tanečnice, aby měla její rodina z čeho žít. Ta to svými vstupy různě uštěpačně komentuje... Takovou perličkou je, že původně měla být Anna jen jedna, ale protože chtěl Weill obsadit i svou ženu, rozpoltil Annu do dvou postav.

V režii Michaela Schottenberga se jedná o večer se zpěvy švýcarské šansoniérky a herečky Marie Bill, doplněný o mírně bizarní taneční kreace (ještě aby nebyly bizarní, když barová tanečnice potkává smrtelné hříchy). To vše ve výborném hudebním aranžmá a úhledném balení přijíždí z vídeňského Volkstheateru.
 

Cena vstupenek: od 100,-Kč

koupit vstupenky