17.5. Divadlo U stolu  20:00 - 21:20
Hijinx

Seznamte se, Fred

Koupit Festival pass DSB

režie: Ben Pettitt-Wade
dramaturgie: Tom Espina, Giulia Innocenti
asistent režie: Gareth John
hudba: Jonathan Dunn

Délka představení: 1h 20min

hrají: Dan McGowan, Morgan Thomas, Sam Harding, Aled Herbert, Lindsay Foster, Richard Newnham
Vhodné pro děti od 14 let.

Seznamte se, Fred. Fred si chce jako každý normální kluk užívat života. Chce najít dobrou práci a usadit se s hezkou dívkou. Problém je v tom, že Fred je loutka.
Představení Seznamte se, Fred je vizuálně nápaditý a zábavný pohled do života loutky s divokou osobností, která každý den bojuje proti předsudkům. Jedná se o originální průzkum toho, co znamená být odlišný. Outsider snažící se zanechat po sobě stopu ve světe, ve kterém potřebuje pomoct. S vtipem a černým humorem Hijinx (Cardiff) odhaluje směšné situace těch nejzranitelnějších lidí v naší společnosti. Situace, které tito lidé zažívají, když jim je odepřena pomoc, již potřebují, boří mýty, že "jsme v tom všichni spolu".

O souboru Hijinx:
Hijinx je odlišný od ostatních divadelních souborů tím, že jeho herci a tvůrci jsou z řad lidí s nějakým postižením, které jim ztěžuje nejen učení, ale celkově život. Schopnosti těchto neuvěritelně talentovaných umělců jsou srdcem všech produkcí, které publikum pohlcují, překvapují a prokovokují. Hijinx těmto lidem, kteří jsou v běžném životě přehlížení, dává prostor uplatnit se a vytvořit ohromující představení na profesionální úrovni ve spolupráci s herci bez postižení.