14.5. Městské divadlo Brno, HS  20:00 - 22:30
Divadlo Letí

Olga (Horrory z Hrádečku)

Koupit Festival pass DSB

Režie: Martina Schlegelová
Autorka: Anna Saavedra
Dramaturgie: Marie Špalová
Scénografie: Pavla Kamanová

Délka představení: 2h 30min s přestávkou

Hrají: Pavlína Štorková, Jiří Böhm, Tomáš Kobr, Pavol Smolárik

Vstupenky nejsou číslované, sedí se přímo na jevišti. Kapacita pouze 80 míst.
 

Co po mně chcete? Proč to chcete znovu vytahovat? Čekáte nějakou exhibici?  Portrét doby? Portrét hrdinky? Olga... Nejlepší přítel pro všechny časy, režimy i roční období. Tohle nesnáším. Když se lidi berou moc vážně. 

Obrazy ze života Olgy Havlové, který si sama nevybrala, ale který hrdě vzala za svůj. Anna Saavedra, autorka, která v rámci rezidenčního programu Divadla LETÍ napsala hru Tajná zpráva z planety matek, jejíž inscenaci již čtvrtou sezónu s úspěchem uvádí brněnské HaDivadlo, tentokrát věnuje svou pozornost osobnosti Olgy Havlové, někdejší první dámy disentu a první dámy této země.

Olga (Horrory z Hrádečku) získala ocenění Inscenace roku v anketě Divadelních novin.
Pavlína Štorková v titulní roli inscenace Olga/Horrory z Hrádečku získala Cenu divadelní kritiky 2016.

Pavlína Štorková je za roli Olgy v užší nominaci na Cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon: Postava Olgy ve stejnojmenné hře Anny Saavedry se přes svůj rozsah nejeví na první pohled jako vděčné herecké sólo – Olga neprochází prakticky žádným psychologickým vývojem, role nenabízí žádné vypjatě efektní dramatické situace, ve většině scén jako by Olga spíše "nahrávala" kolegům s výraznějšími party. Z této zdánlivé nevýhody se u Štorkové stává téma postavy – je jím neokázalost, nechuť předvádět se a exhibovat, pojetí života jako úkolu, kterému má člověk dostát bez ohledu na soukromá trápení. A stejně spolehlivě jako si její Olga Havlová dokáže nenásilně zjednat autoritu svým věcně ironickým způsobem, dokáže si Štorková svým střídmým, "staženým" projevem získat pozornost publika.

Upozorňujeme diváky, že v představení Olga (Horrory z Hrádečku) se kouří. Děkujeme za pochopení.