14.5. Kraví hora  19:00 - 22:30
Teatro Tatro

Majster a Margaréta

Koupit Festival pass DSB

Autor předlohy: Michail Bulgakov
Adaptace románu, scénář a režie:: Ondrej Spišák
Scénograf: František Lipták
Realizace scény: Peter Kostroň
Kostýmy: Katarína Hollá
Hudba: Andrej Kalinka
Loutky: Karel Czech
Stínové loutky: Jana Konečná
Masky: Martin Blizniak
Výtvarná spolupráce: Zuzana Formánková
Produkce: Mana, s. r. o. Banská Bystrica
Technická spolupráce: Radoslav Šabík, Peter Kostroň, Michal Juhás, Ladislav Boroš

Účinkující: Lukáš Latinák, Róbert Jakab, Marián Miezga, Lukasz Kos, Milan Ondrík, Juraj Kemka/Peter Oszlík, Zuzana Konečná, Agáta Spišáková, Rudo Kratochvíl, Martin Nahálka, Milan Vojtela, Šimon Spišák, Martin Šalacha, Andrej Kalinka, Lucia Korená a Ondrej Spišák

ZMENA MÍSTA KONÁNÍ. INSCENACE BUDE NA KRAVÍ HOŘE

Inscenace „Majster a Margaréta“ navazuje na nejúspěšnější tituly Teatro Tatro. Po „Bianke Braselli, dáme s dvoma hlavami“ zdědila atmosféru starého magického panoptika, ve kterém je všechno možné, a rozvinula se do velkého „cirkusu Moskva“. Po „Prorokovi Iljovi“ zase téma přibližujícího se konce světa. Dá se říct, že „Majster a Margaréta“ je ve stejném smyslu volným pokračováním a zároveň vrcholem této „trilogie“.

Vyrovnat se knížce – kultovnímu románu Bulgakova – bylo pro Teatro Tatro velkou výzvou a hledáním odpovědí na otázky. Jak se ďábel, který se zjevil ve třicátých letech minulého století v Moskvě, změnil a nakolik ovlivňuje svět současnosti? Není náhodou současný svět ještě o něco ďábelštější než svět porevoluční Moskvy? Má ještě Ježíš Kristus nějaký vliv anebo je to jen idealistický prorok, který, kdyby se teď zjevil, tak by okamžitě skončil v blázinci, vězení anebo by umřel hladem? Bojíme se posledního soudu? A existuje dnes ještě láska, která je tak velká, že se před ní pokloní i samotný ďábel? Právě milostná linie románu je pro naši dramatizaci zásadní. Ambicí představení je posunout „obyčejné“ vyprávění „prostého“ příběhu ještě hlouběji do metaforického světa magie a snu. Aby se naše šapito při každém představení této inscenace stalo laboratoří, ve které se hledají odpovědi na odvěké otázky trápící lidstvo.