13.5. Reduta  18:00 - 20:30
Komorní scéna Aréna

Lidská tragikomedie

Koupit Festival pass DSB

Divadlo: Komorní scéna Aréna
Režie: Ivan Krejčí
Dramaturgie: Tomáš Vůjtek
Scéna: Milan David
Kostýmy: Marta Roszkopfová
Hudba: Ondřej Švandrlík

Délka představení: 2 hod. 30 min. se dvěma přestávkami

Obsazení:
Odjinud: Štěpán Kozub
Jaroslav Pulec: Šimon Krupa
Alois Kantorka: Marek Cisovský
Vladimír Shoř: Michal Čapka
Emil Obnos: Josef Kaluža
Jan Hubácius, hospodský: Petr Panzenberger
Václav Hubácius, jeho syn: Petr Panzenberger
Beránková, teta Pulcova: Alena Sasínová-Polarczyk
Brigita, žena Shořova: Tereza Cisovská
Doubravka, dcera Aloise Kantorky: Pavla Dostálová
Dva důstojníci, dva strážníci, Neznámý muž: Martin Huser j. h., Michael Kolář j. h.

Groteskní filozofické drama, které jedinečným způsobem zachycuje rozpor mezi ideály, s nimiž člověk vchází do života, a jejich tristní realizací, která je poznamenána životní realitou. Pětice spolužáků si na oslavě maturity vyjeví své velkolepé cíle a na dalších setkáních po letech skládá účty z jejich plnění. Klímova sžíravá ironie míří až ke krajním úvahám o smyslu lidského života a jeho sarkastický humor odhaluje i leccos z temných myšlenek, jimiž Klíma šokoval své současníky. Stejně tak činí i úspěšná inscenace režiséra Ivana Krejčího.
Ostravské divadlo Komorní scéna Aréna, jehož uměleckým šéfem je od sezony 2005/2006 režisér Ivan Krejčí, má za sebou nesmírně úspěšný rok završený titulem Divadlo roku 2015. Svůj hlas mu v Cenách divadelní kritiky dala např. kritička Tatjana Lazorčáková a zdůvodnila ho „dramaturgickou invencí, inscenační nápaditostí a zejména vzácnou hereckou vyrovnaností kvalitního souboru“. 

„Lidská tragikomedie v podání Komorní scény Aréna potvrzuje tím, jak je dramaturgicky vyložena, režijně uchopena a herecky ztvárněna, výsadní postavení tohoto divadla mezi všemi v České republice. Kvalitou si pak tato inscenace hlasitě říká o titul inscenace roku.“
Ladislav Vrchovský, ČRO 3 Vltava