Mezinárodní festival Divadelní svět Brno nabízí divákům inscenace význačných zahraničních souborů a samozřejmě také to nejzajímavější z české divadelní scény. Žánrově pestrou přehlídku od činohry po pohybové divadlo, od klasických her po alternativní performance doplňují četné doprovodné akce, jako jsou výstavy, workshopy, dětské dílny či koncerty.

Kontakty:
dsb@ndbrno.cz

Marketing, produkce                              Booking, produkce     

Ivan Kubál                                                    Martina Procházková
778 532 096                                                702 076 534
kubal@ndbrno.cz                                    prochazkovam@ndbrno.cz

Dramaturgická rada festivalu:

Martin Sládeček, Lucie Němečková, Martin Kubran, Karel Littera, Jan Šotkovský, Dagmar Radová, Petr Jančařík, Miroslav Oščatka, Marek Horoščák

Ředitel festivalu: Martin Glaser

romeo_nahled-1860.jpg

V roce 2015 převzalo organizaci mezinárodního festivalu Divadelní svět Brno Národní divadlo Brno a stalo se tak jeho hlavním pořadatelem.

Historie festivalu (2010-2014):
Divadelní svět Brno je mezinárodní festival, který vznikl ze společné iniciativy všech brněnských příspěvkových divadel a Brněnského kulturního centra. Jeho cílem je prezentace špičkové světové divadelní tvorby v konfrontaci s domácí scénou. 
Základní dramaturgická linie každého ročníku byla původně opřena o žijící divadelní (i etickou) osobnost a její občanský postoj realizovaný skrze (či i skrze) divadlo, ve smyslu občanská společnost (civic society) – občanské divadlo (civic theatre).