Majster a Margaréta se přesunuli na Kraví horu

Vážení návštevníci tohoto unikátního zpracovaní klasické hry v podání souboru Teatro Tatro, z technických důvodů jsme zvolili přesunutí inscenace na Kraví horu. Věříme, že krásný umělecký zážitek plně vynahradí vzniklé komplikace.

Co je Commedia dell'arte? – divadelní workshop

10. května 16–18h pro veřejnost
11. května 10–12h pro školy, 16.30–18.30 pro veřejnost
Místo konání: DIFA JAMU, Mozartova 1, 662 15 Brno


Co je Commedia dell'arte? Proč vznikla, jak vypadala a proč se tímto žánrem inspirují divadelníci i dnes? Odpověď je jednoduchá – protože je živá! Taková je i dílna, kterou vytvořili studenti 3. ročníku Ateliéru Divadlo a výchova na Divadelní fakultě JAMU.

Seznamte se s Dottorem, Pantalonem či Harlekýnem! Zažijte dávku italského temperamentu a staňte se na chvíli pouličním umělcem!

Vhodné pro všechny od 15 let. Maximální počet účastníků: 30
Vstupné: 50 Kč, rezervace: commedia.dsb@gmail.com

Lektorské úvody ve spolupráci se Skandinávským domem

Skandinávský dům a festival Divadelní svět Brno připravili lektorské úvody k následujícím představením. Začátek vždy půl hodiny před představením! Lektorský úvod zprostředkuje divákům informace o autorovi, hraném textu a širším kontextu hry, případně zorientuje diváky v inscenační tradici. Po představení následuje možnost se nad inscenací společně zamyslet. 

12. 5. Městské divadlo Brno (Hudební scéna) 18h
Slovenské národné divadlo: Fanny a Alexander 
Úvod vede: nordistka a teatroložka Karolína Stehlíková
12. 5. Reduta 20h
Slovácké divadlo Uherské Hradiště: Nepřítel lidu 
Úvod vede: dramaturgyně a nordistka Bára Gregorová
13. 5. Divadlo Husa na provázku 17.30h
Odin Teatret: Věčný život 
Úvod vede: dramaturgyně a nordistka Bára Gregorová
15. 5. Reduta 19.30h
Divadlo pod Palmovkou: Nora 
Úvod vede: nordistka a teatroložka Karolína Stehlíková

Více o Skandinávském domě na http://www.skandinavskydum.cz/
 

VLAK+ Divadelní svět Brno

Cestujte na festival Divadelní svět Brno vlakem Českých drah a získejte 50 % slevu na jízdném!

Jízdenku VLAK+ Divadelní svět Brno získáte na požádání v kterékoli pokladně Českých drah nebo u průvodčího ve vlaku.
Sleva se vztahuje na zpáteční jízdenku s datem nástupu od 9. května do 18. května 2017. Jízdenku je možné zakoupit od 10. dubna 2017.
Slevu nelze slučovat s jinými slevami a nelze ji uplatnit online.
Při cestě zpět je nutné se prokázat platnou vstupenkou na festival Divadelní svět Brno 2017. Kombinace slevy VLAK+ ze zahraničí je přípustná.
 více o akci

Po stopách minulosti Janáčkova divadla aneb (nejen) Na prohlídku starým Janclem

20. 4. Janáčkovo divadlo 17:00, 18:00, 19:00
21. 4. Janáčkovo divadlo 16:00, 17:00, 18:00

V rámci festivalu Divadelní svět Brno 2017 nabízíme všem divákům jedinečnou (a zároveň poslední) možnost nahlédnout do zákulisí budovy Janáčkova divadla před jeho uzavřením a rekonstrukcí. Během prohlídky veřejnosti běžně nepřístupných prostor si připomeneme historii této budovy a její významné osobnosti.
Délka prohlídky: 90 minut
Počet účastníků: 20
Vstupné: 50 Kč
Rezervace: prohlidkandb@gmail.com
 

Program 8. ročníku je kompletní

Do programové přehlídky festivalu byly zařazeny poslední 4 divadelní kusy. Na cenu Thalie 2016 nominované Lešanské jesličky Lenky Vagnerové, moderní slovenské zpracování ruského veledíla Majster a Margaréta v podání Teatro Tatro a dvě komorní inscenace - Divadlo Stoka s Projektilem a Městské divadlo Zlín a jejich Blackbird. Bohužel jsme z technických důvodů museli zrušit obě představení souboru Manual Cinema.

Lidská tragikomedie, Válka a Mutus Liber

Program festivalu DSB 2017 byl rozšířen o 3 nové inscenace. Držitel ceny divadelní kritiky za rok 2016 v kategorii Divadlo roku Komorní scéna Aréna a její Lidská tragikomedie, inscenace Válka souboru X10 s aktuálním palčivým tématem a Mutus Liber z pražské skupiny Handa Gote.

Olga (Horrory z Hrádečku) v prodeji!

Po změně místa konání na Městské divadlo Brno spouštíme prodej představení Olga (Horrory z Hrádečku) z dílny Divadla Letí. Sedí se přímo na jevišti bez číslování sedadel a kapacita je omezena na 80 míst.
Proto neváhejte rezervovat si místa včas!

4 nové inscenace v programové nabídce

Do programu festivalu jsme zařadili další 4 inscenace. Patří mezi ně inscenace Demence světově proslulého maďarského souboru Proton Theatre, jež otevře festival již 10. května, dále kritikou opěvovaná Nora z Divadla pod Palmovkou, slovenská inscenace Potkani z dílny Divadla Andreja Bagara z Nitry a netradiční loutkové představení Seznamte se, Fred britského souboru Hijinx.

Festival Pass DSB – novinka letošního ročníku

Novinkou letošního ročníku festivalu Divadelní svět Brno je Festival Pass DSB. Pokud plánujete navštívit 4 nebo více představení z festivalové nabídky, je pro vás Festival Pass ideální volbou. Na zakoupené vstupenky získate při využití passu slevu 25%.

Předprodej vstupenek zahájíme 28. února!

Předprodej vstupenek k 8. ročníku festivalu Divadelní svět Brno bude spuštěn 28. února. Do konce března jsou pro ty z vás, kteří si chtějí zajistit dobrá místa, vstupenky automaticky s 20% slevou. 

Program ještě není konečný a mnoho skvělých kousků ještě přidáme. Sledujte proto stránky festivalu pravidelně, ať vám nic neunikne!

Divadelní svět a Bar, který neexistuje

Novinkou letošního ročníku je exkluzivní spolupráce Divadelního světa Brno s kultovním brněnským Barem, který neexistuje. Tamní barmani vytvořili s dramaturgy jednotlivých divadel speciální „drinkové menu“, které divákům umožní divadlo doslova ochutnat. Spuštěním předprodeje festivalu se otevře možnost dát si drinky inspirované Oidipem, Louskáčkem či Carmen.